četvrtak, 2. srpnja 2015.

Robot ubio radnika u Volkswagenovoj fabrici !

U fabrici njemačke autokompanije Volkswagen u gradu Baunatal je došlo do nesreće u kojoj je jedan čovjek smrtno stradao kad ga je robot s proizvodne linije zgrabio i udario njime o metalnu ploču.

Poginuli muškarac (22) nije bio radnik Volkswagena već dio tima koji je sastavljao robota, potvrdio je portparol fabrike Heiko Hillwig, a prenijela je agencija AP. 

On je naveo da preliminarni rezultati istrage ukazuju da je za nesreću kriva ljudska greška, a ne neki problem s robotom, koji može da se programira da vrši različite zadatke u sklopu proizvodnog procesa. 

Portparol je objasnio da je zadatak robota da uzima auto dijelove i zatim njima rukuje.

Nema komentara:

Objavi komentar